istanbulda gezilecek doğal parklar No Further Mystery

Caddebostan Otoparkı, İstanbul’un yeşillik alanları ortamında belki de en şen, en cıvıl olanı. Özellikle havalar hayırlı başüstüneğunda komşu semtlerde ne kadar genç bünye var ise çimlere hücum ediyor. Basket sahaları doluyor, mini parkta çocuklar ve onları izleyen anneler beliriyor, kıyı şeridinin her nezdinde bir devinme gözleniyor. Bu anlamda özellikle Caddebostan Migros ve çevresi Rock’n Coke’u aratmayacak nitelikte. Çevrede kaykaycısından müzisyenine çmüsavi çeşit âdem, hatta hayatınızın insanını dahi bulabilirsiniz.

Dünyanın dört bir köşesine dağılmış sağlam çok ülkede doğa tarafından inşa edilmiş harika havuzlar bulunuyor. İşte dünyadaki en hayırlı doğaldatma oluşumlu 14 havuz...

Türkiye'den ve Cihan’dan son zaman haberleri, bucak yazgıları, magazinden siyasete, spordan seyahate yekpare konuların hiç adresi hurriyet.

Geniş kaldırımları, Friday’s, Mid Point, Kırıntı kadar popüler restoranları, şık kafeleri, alışdoneş merkezleri ve ünlü markaların mağazaları ile Avrupa ülkelerini anımsatan Bağlamdat Caddesi, özellikle hafta sonları İstanbulluların akışına uğramaktadır.

Başına buyruk kapik kolonisi meşhur. Sabah er saatte, spor yapanlarla kırcı oluyor. Öğle vakti ekol kıyı toyleri, kemirmek arası veren çsafha sakinlerini ve geç koruyucu semtlileri ağırlıyor. Rahatşyalnız gerçek nüfusun artmasıyla köpeklilerin, bisikletlilerin birbirine hız uçlanmak muhtevain beklediğini görebilirsiniz. En tenha saatler hafta bağırsaki 09.30 ile 12.00 arası. En kral özelliği, parkın iki yakası arasında çkızılışan teleferik.

Bursa'evet 34 km uzaklıktaki Uluabat Gölü, kuruluşsı itibariyle ayrı ayrı türden yüzbinlerce su kuşuna beslenme ve barınma olanağı sağlıyor. Sutaş ortamında canlı kıpırdaklar muhtevain bile verimli bir yapıya malik gölde 21 çdenktaş balık bulunuyor.

Sene 1948. Günlerden 1 Mayıs... Rotatifler, Türk matbuat geçmişine damgasını vuracak özgürlük bağırsakin dyamaçüyor ve Türkiyeyeni bir gazeteye uyanıyor.

Miletli mimar Hippodamus tarafından geliştirilen ‘grid sistemi’ ile inşa edilen Priene’nin 3.5 metre ferahlikteki yön sokakları arazinin meyyal olması haysiyetiyle cemi merdivenli. Roma tipi gymnasium, düzgün korunmuş tiyatro, Aora, Zeus Olympos Tapınağı, Bouleuterion kentin önemli kuruluşlarından. Athena Tapınağı’ysa kentin en anıtsal kuruluşsı.

Riva Beykoz ilçesine rabıtalı bir mahalledir. Yaz aylarında İstanbul'da denize girilecek yerlerdendir. Tüm mevsimlerde gidilip görülmesi müstelzim yerlerden biridir. İçinde biryoğun Daha fazla bilgi bul plaj, mesire ve kamp düzlükı vardır.

Kalamış denildiğinde ilk akla mevrut mavi bayraklı Kalamış Marinası, uluslararası standartlarda hizmet vermekte ve boat-show fuarlarına beyit sahipliği yapmaktadır. Marinada Divan Pub ve Murphy’s Dance Bar üzere meze mekânları da durum almaktadır.

İstanbul’un incisi Adalar’a, Bostancı İskelesi’nden kalkan vapur, motor ve bahir otobüsüyle ulaşılabilmektedir.

İstanbul’da binaların derunine hapsolmuş bir dirim yaşamış olduğumız kucakin hafta sonları kendimizi ormana atmamız çok doğal. Solukyer’in büyük doğasında konum saha ve İstanbul’un oksijen depolarından biri olan Belgrad Ormanı, İstanbul’da çocuklarla gidilecek yerler sıralamasında bittabi. Az buçuk soluk almak, doğru bir mangal onarmak isterseniz orman sizi bekliyor.

Sizi seneler önce görmüş lakin âlâ tanılamamayan birisi, siz de bir tadil bulunduğunu söylüyor fakat ne bulunduğunu bilemiyorsa

Giola / YunanistanlıİSTAN Yunanistan'ın Thassos adasında kâin bu makam, cihan üzerinde ki çok az sayıda olan doğhile oluşumlardan birisi... Görenleri büyüleyen Giola Gölü, komşu ülke Yunanistan'a gidenlerin pekâlâ gidip görmesi gereken bir taraf.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “istanbulda gezilecek doğal parklar No Further Mystery”

Leave a Reply

Gravatar